Round 4

Main Index
 
Competitors
 
Heat Results
 
Final Results
 
Meeting Summary
 
Meeting Index
 

QMCA

    

24 January 2020

A. Final (M-TC 2 cell)

Race Duration 4m, Started 21:42 Finished 21:46

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
John Baynton-Glen
29/ 4m 2.35
8.36
7.64 (13)
Senior
2
2
Matt Curtis
29/ 4m 2.64
8.37
7.71 (10)
Senior
Tamiya
3
3
John Renton
29/ 4m 7.76
8.54
7.54 (16)
Senior

A. Final (M.Rage 4wd)

Race Duration 4m, Started 21:35 Finished 21:39

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Dominic Baker
30/ 4m 2.46
8.08
7.71 (26)
Senior
2
3
Simon Hadley
30/ 4m 7.30
8.24
7.88 (10)
Senior
BSR
3
4
Anthony Williams
29/ 4m 0.68
8.30
7.79 (5)
Senior
BSR
4
2
Patrick Baynton-Glen
28/ 4m 7.51
8.84
7.65 (11)
Senior
BSR
5
5
Stephen Blake
26/ 4m 1.45
9.29
7.90 (2)
Senior
Carten
M210R

B. Final (M.Rage 4wd)

Race Duration 4m, Started 21:15 Finished 21:19

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Colin Goldswain
28/ 4m 0.70
8.60
8.01 (2)
Senior
BSR
2
5
Mark Williams
28/ 4m 7.39
8.84
8.27 (10)
Senior
BSR
3
3
Robyn Hadley
27/ 4m 4.92
9.07
8.60 (27)
Junior
BSR
4
4
Andrew Lawrence
26/ 4m 3.38
9.36
8.19 (20)
Senior
BSR
MRAGE
5
6
Kwok Cheng
14/ 2m 38.17
11.30
8.80 (9)
Senior
BSR
6
2
Jack Davis
7/ 1m 45.74
15.11
8.50 (2)
Junior
BSR

A. Final (Racing Truck)

Race Duration 4m, Started 21:22 Finished 21:26

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Steve Tunaley
24/ 4m 4.21
10.18
9.59 (7)
Senior
Tamiya
2
2
Colin Goldswain
24/ 4m 4.63
10.19
9.51 (2)
Senior
Xray
T4
3
5
Alex Watts
24/ 4m 6.24
10.26
9.67 (13)
Junior
Tamiya
4
3
Sir Frank Williams
24/ 4m 7.40
10.31
9.61 (14)
Senior
Tamiya
5
4
Adam Norton
23/ 4m 2.07
10.52
9.75 (14)
Senior
Tamiya
tt-01e

B. Final (Racing Truck)

Race Duration 4m, Started 21:06 Finished 21:10

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
2
Robert Szantai
23/ 4m 0.66
10.46
9.51 (7)
2
1
Kwok Cheng
23/ 4m 1.91
10.52
9.63 (15)
Senior
Tamiya

A. Final (Mini)

Race Duration 4m, Started 20:59 Finished 21:04

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
3
Charlie Moore
21/ 4m 1.98
11.52
9.11 (16)
Junior
2
1
Chris Moore
21/ 4m 2.71
11.56
9.39 (11)
Senior
3
2
Dan Renton
21/ 4m 8.02
11.81
9.35 (19)
4
4
Joshie Curtis
19/ 4m 11.46
13.23
11.51 (15)
Junior
Tamiya
M05
5
6
Ciaran Banham
16/ 4m 5.73
15.36
12.41 (2)
Junior
6
5
Josh Lloyd
14/ 4m 11.88
17.99
10.63 (12)
Junior

A. Final (Stock TC)

Race Duration 4m, Started 21:29 Finished 21:33

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Dominic Baker
34/ 4m 6.02
7.24
6.92 (15)
Senior
Xray
T4
2
2
Alex Watts
28/ 4m 2.41
8.66
7.69 (19)
Junior
Xray
T4
3
3
Mike Watts
21/ 4m 7.91
11.81
8.74 (19)
Main Index
 
Competitors
 
Heat Results
 
Final Results
 
Meeting Summary
 
Meeting Index
 
 
bbkRC 2011-1
2000, 2011 bbk Software Ltd
Licensed to AORRC