Round 2

Main Index
 
Competitors
 
Heat Results
 
Final Results
 
Meeting Summary
 
Meeting Index
 

QMCA

    

10 January 2020

A. Final (M-TC 2 cell)

Race Duration 4m, Started 21:38 Finished 21:42

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Dave Ringsell
30/ 4m 1.00
8.03
7.48 (7)
Senior
Xray
T4
2
3
John Baynton-Glen
28/ 4m 7.31
8.83
7.63 (24)
Senior
3
2
John Renton
23/ 4m 3.66
10.59
7.87 (14)
Senior

A. Final (M.Rage 4wd)

Race Duration 4m, Started 21:32 Finished 21:36

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Simon Hadley
29/ 4m 5.14
8.45
7.74 (12)
Senior
BSR
2
2
Stephen Blake
29/ 4m 5.31
8.46
7.87 (11)
Senior
Tamiya
M05
3
4
Anthony Williams
28/ 4m 3.89
8.71
7.84 (6)
Senior
BSR
4
3
Colin Goldswain
26/ 4m 1.84
9.30
7.98 (22)
Senior
BSR
5
5
Andrew Lawrence
24/ 3m 43.46
9.31
7.98 (17)
Senior
BSR
6
6
Jack Davis
7/ 1m 15.92
10.85
8.21 (2)
Junior
BSR

B. Final (M.Rage 4wd)

Race Duration 4m, Started 21:17 Finished 21:21

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
2
Patrick Baynton-Glen
28/ 3m 56.76
8.46
7.74 (25)
Senior
BSR
2
4
Kwok Cheng
27/ 4m 1.31
8.94
8.02 (6)
Senior
BSR
3
1
Dan Davis
26/ 4m 2.37
9.32
8.36 (9)
Senior
BSR
4
3
Mark Williams
26/ 4m 2.87
9.34
8.36 (9)
Senior
BSR
5
6
Robyn Hadley
25/ 4m 8.42
9.94
8.47 (10)
Junior
BSR
6
5
Mike Watts
3/ 43.79
14.60
10.44 (3)
Senior

A. Final (Racing Truck)

Race Duration 4m, Started 21:24 Finished 21:28

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Steve Tunaley
25/ 4m 6.92
9.88
9.44 (9)
Senior
Tamiya
2
2
Sir Frank Williams
24/ 4m 6.62
10.28
9.56 (10)
Senior
Tamiya
3
3
Adam Norton
24/ 4m 8.77
10.37
9.84 (23)
Senior
Tamiya
4
6
Alex Watts
23/ 4m 3.64
10.59
9.84 (18)
Junior
Tamiya
5
4
Colin Goldswain
23/ 4m 4.65
10.64
9.31 (3)
Senior
Xray
T4
6
5
Kwok Cheng
15/ 2m 47.02
11.13
9.66 (11)
Senior
Tamiya

A. Final (Mini)

Race Duration 4m, Started 21:09 Finished 21:14

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Chris Moore
22/ 4m 7.57
11.25
9.92 (12)
Senior
2
2
Charlie Moore
21/ 4m 11.95
12.00
9.31 (11)
Junior
3
3
Josh Lloyd
20/ 4m 8.36
12.42
10.71 (6)
Junior
4
4
Dan Renton
13/ 3m 28.38
16.03
12.84 (3)

A. Final (Stock TC)

Race Duration 4m, Started 21:45 Finished 21:49

Pos

Car

Name

Result

Avrg Lap

Best Lap

Driver Type

Car Make

Model

1
1
Adam Smith
31/ 4m 2.98
7.84
7.05 (16)
Senior
Xray
T4
2
2
Dave Ringsell
29/ 4m 2.63
8.37
7.01 (17)
Senior
Xray
T4
3
3
Alex Watts
24/ 4m 0.01
10.00
7.77 (21)
Junior
4
4
Mike Watts
23/ 4m 2.55
10.55
8.39 (17)
Main Index
 
Competitors
 
Heat Results
 
Final Results
 
Meeting Summary
 
Meeting Index
 
 
bbkRC 2011-1
2000, 2011 bbk Software Ltd
Licensed to AORRC